Panasonic prezentuje elastyczne baterie litowo-jonowe

Panasonic prezentuje elastyczne baterie litowo-jonowe

Panasonic jednym z wiodących dostawców baterii w branży urządzeń mobilnych. Firma ogłosiła, że opracowała właśnie elastyczny akumulator litowo-jonowy. Bateria może być stosowana w urządzeniach przenośnych oraz w każdym rodzaju elektroniki. Jej grubość to zaledwie 0.55 mm.

Według Panasonic, akumulator może wytrzymać zginanie i skręcanie poza japońskimi standardami dla kart identyfikacyjnych (promień gięcia R40mm, kąt skręcania ± 15 stopni). Bateria jest w stanie wytrzymać również wielokrotne wyginanie i skręcanie. Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, która niewątpliwie jest najważniejsza to Panasonic twierdzi, że nadaje się ona również do wearable, czyli inteligentnej odzieży. Bateria ta wykorzystuje nowo opracowany laminowany korpus zewnętrzny i strukturę wewnętrzną, które sprawiają, że trudno, aby doszło do wycieku i nieprawidłowego ogrzewania podczas ciągłego zginania i skręcania.

Panasonic jest zdeterminowany, aby jego elastyczna bateria nawet szczuplejsze, aby nadawały się one do różnych przedmiotów Internet Of Things, czyli karty czy ubrania. Rozczarowanie przychodzi jednak, gdy spojrzymy na nominalną pojemność elastycznego akumulatora litowo-jonowego Panasonic, która wynosi 60mAh. Oznacza to, że na ten moment nie zobaczymy jej w żadnym smartfonie czy tablecie. Również pojawią się dwie inne wersje o mniejszej pojemności – 17.5 mAh i 40 mAh.

Miejmy nadzieję, że nowa technologia może być zastosowana do większych pojemności baterii, w przeciwnym razie nie zobaczymy w najbliższym czasie żadnych prawdziwie elastycznych smartfonów.

Źródło: Panasonic, PhoneArena

Dodaj komentarz