Pamięć Miasta – odkrywaj najważniejsze miejsca Powstania Warszawskiego

Pamięć Miasta – odkrywaj najważniejsze miejsca Powstania Warszawskiego

Jak ważnym wydarzeniem w historii Polski, ale przede wszystkim Warszawy było powstanie w 1944 roku nie trzeba chyba nikomu wspominać. Każdy Polak powinien znać historię tego wydarzenia i poznać nieco bliżej bohaterów i miejsca, które przez 63 dni odgrywały główną rolę w walce z okupantem. Aplikację Pamięć Miasta pobierzemy bezpłatnie z App Store oraz Google Play.

Odkryć możemy aż 300 miejsc związanych z wydarzeniami związanymi z powstaniem. Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało tę aplikację, aby uczcić pamięć poległych powstańców oraz przybliżyć tragedię jakie działy się na terenie stolicy ponad 70 lat temu. Pamięć Miasta to nie tylko lekcja historii dla turystów spoza Warszawy, ale umożliwia poznanie jej mieszkańcom historii miasta w drodze do szkoły czy pracy.

Wszystkie miejsca są zaznaczone na mapie lub przedstawione w formie listy. Przy każdym punkcie przeczytać można ciekawą historię, przejrzeć zdjęcia z czasów Powstania Warszawskiego lub posłuchać specjalnie przygotowanych materiałów audio, które czyta Sonia Bohosiewicz.

Aplikacja przygotowana w dwóch językach: polskim i angielskim.

Dodaj komentarz