OnePlus 5 złapany na oszustwie w testach wydajnościowych

OnePlus 5 złapany na oszustwie w testach wydajnościowych

OnePlus 5, a właściwie to firma OnePlus przyłapana na oszustwie, które miało pomóc w osiągnąć lepszy wynik w teście porównawczym, czyli benchmarku. Szczegółowe dochodzenie przeprowadzone przez programistów XDA ujawniło mechanizm oszustwa.

Gdy wykryte zostanie uruchomienie benchmarku, OnePlus 5 blokuje “mały” klaster swojego chipsetu Snapdragon 835 na najwyższym możliwym tempie, czyli 1,9 GHz. Nie jest to oczywiście sztuczne podkręcanie osiągów, ale wyklucza to problemy spowodowane nagrzewaniem się. Podczas testu, przy niezastosowaniu tego triku, rdzeń działa wyłącznie 1/4 tego czasu na najwyższej częstotliwości, co znacząco wpływa na wynik testu. Intrygującą sprawą jest to, że podczas testu procesora, OnePlus 5 nie nagrzewał się zbytnio jak można było się spodziewać. Dopiero w momencie testu procesora graficznego, temperatura tylnj obudowy potrafi osiągnąć aż 50 stopni Celsjusza.

Na szczęście nie dotyczy to wszystkich testów porównawczych i niektóre z nich mogą sprawdzić urządzenie w miarę rzetelnie i zgodnie z prawdą. OnePlus w oficjalnym odniesieniu się do tej sytuacji mówi, że pokazuje to tylko potencjał jaki drzemie w OnePlus 5. Całość możecie przeczytać w tym miejscu.

Dodaj komentarz