Odnowiony iPhone 5S za 899 złotych. Czy to nie za dużo za telefon z 2013 roku?

Odnowiony iPhone 5S za 899 złotych. Czy to nie za dużo za telefon z 2013 roku?

To, że wielu fanów Apple tęskni za małymi, poręcznymi iPhone’ami nie jest tajemnicą. Dowodem tego jest wydanie iPhone SE, a więc małego telefonu w bryle iPhone 5S. 4 – calowy model otrzymał nawet odświeżenie w formie nowych pojemności: z 16 GB na 32 GB i z 64 GB na 128 GB.

Dobrze pamiętam też, że Apple nie nadążało z produkcją iPhone SE, który na początku cieszył się dużym wzięciem. Obecnie, wersję 16 GB można już kupić za trochę ponad 1200 złotych, a w promocji jeszcze taniej.

Wpis ten dotyczy jednak jego starszego, ale nie większego brata, a więc iPhone 5S. Obecnie można go znaleźć w ofercie Carrefour za 899 zł. Niedawno ta sama sieć oferowała iPhone 6 za 999 złotych i cieszył się on ogromną popularnością. Oba telefony Apple były w wersji 16 GB i były to urządzenia odświeżone, a więc tzw. REFUB.

Ponownie pojawia się pytanie czy warto inwestować w iPhone 5S, który na rynku obecny jest od 2013 roku? Od razu pojawiają się głosy za i przeciw.

Nie jest to telefon, który oferuje najnowsze funkcje oraz nie należy do demonów prędkości. Nadal jest wspierany przez Apple i ostatnio otrzymał, prawdopodobnie ostatnią, większą aktualizację iOS 11. W podobnej cenie można dostać nowszy smartfon z lepszymi podzespołami i funkcjami z Androidem. Wystarczy spojrzeć w stronę chińskich producentów, a na pewno coś się znajdzie.

Jednak jak wspomniałem już kiedyś, fani Apple są bardzo przywiązani do produktów tej marki. Jednak oni będą chcieli coś więcej, niż oferuje iPhone 5S. Tym bardziej, że jest to poniekąd używany telefon i został wyłącznie odnowiony. Nie przeczę, że zostało to wykonane z należytą starannością i doborem odpowiednich zamienników najwyższej jakości. Nadal jest to prawie pięcioletnie urządzenie. Może to jedynie pokazywać jak działa marketing firmy Apple i ceny produktów nie spadają gwałtownie jak w przypadku innych marek.

Moim zdaniem może to być idealny telefon dla starszej osoby, która nie potrzebuje wszystkich tych bajerów. iPhone 5S z tej oferty może być po prostu niezawodnym i niewielkim smartfonem, który ma działać i być bardzo łatwy w obsłudze.

Oferta obowiązuje do 21 stycznia 2018 roku w sklepie internetowym Carrefour oraz w sklepach stacjonarnych. iPhone REFURB EDITION 5s 16 GB dostępny jest wyłącznie w kolorze Gwiezdnej Szarości.

Dodaj komentarz