Obudowa, która zamieni smartfon w pełni funkcjonalny laptop

Obudowa, która zamieni smartfon w pełni funkcjonalny laptop

Continuum to funkcja, która zadebiutowała w 2015 roku i miała przyciągnąć użytkowników Windows 10 Mobile. Wszyscy jednak wiemy jak obecnie wygląda sprawa mobilnej platformy Microsoftu, która jest praktycznie martwa. Jednak ta funkcja zasługuje na pochwałę, ponieważ prezentowała i nadal prezentuje cos mało spotykanego na rynku. Continuum to funkcja, która pozwala podłączyć monitor, klawiaturę i mysz do telefonu i używać go tak jak komputera stacjonarnego. Ograniczenie pozwala jednak na korzystanie z podstawowych aplikacji Windows. To samo powtarza teraz Samsung Dex oraz Huawei z EMUI Desktop w Huawei dla Mate 10. Aby używać telefonu w trybie desktopowym niezbędna jest stacja dokująca. Microsoft Display Dock dla Lumii, stacji Samsung DeX dla Galaxy S8 lub Note 8 lub prostej przejściówki USB-C na HDMI dla Huawei Mate 10. Nie mówiąc już o myszy, klawiaturze oraz monitorze. Takiego zestawu raczej na co dzień nie będziemy ze sobą nosić, a więc możemy korzystać z tej funkcji jedynie w domu czy pracy.
Z pomocą przychodzi jednak firma Miraxess, która stworzyła laptopa przeznaczonego dla stacji dokującej. Mirabook to w zasadzie obudowa z baterią, klawiaturą , gładzikiem, 13,3-calowy ekran 1920 x 1080, dwoma portami USB typu C, dwoma gniazdami USB 3.0, portem HDMI, gniazdem audio i czytnikiem kart SD. Firma nazywa tę koncepcję “lapdockiem”.
Mirabook kosztuje 249 dolarów. Jest kompatybilny z telefonami: Lumia 950 i 950 XL, Acer Liquid Jade, HP Elite X3, Alcatel Idol pro 4, Samsung Galaxy S8, S8 + i Note 8 oraz Huawei Mate 10. Obecnie jest dostępny tylko w przedsprzedaży i będzie gotowy w maju 2018 roku.

Źródło: Mirabook, TechRadar

Dodaj komentarz