Nowojorskie budki telefoniczne zostaną przerobione na spoty Wi-Fi

Nowojorskie budki telefoniczne zostaną przerobione na spoty Wi-Fi

Kilka miesięcy temu w sieci pojawiła się informacja o powstaniu nowego projektu o nazwie LinkNYC, który miał na celu powstanie aż 7 500 kiosków Wi-Fi przerobionych z budek telefonicznych, które wychodzą z użycia na całym świecie. Teraz otrzymujemy informację, że budowa sieci spotów rozpoczyna się, a do lipca na terenie Nowego Jorku ma stać takich budek już 500. LinkNYC ma oferować bezprzewodowy Internet z prędkością do 1 Gbps, jest to znacznie więcej niż oferują operatorzy komórkowi.

W usłudze nie będą wyświetlane żadne reklamy, jedynie przed użyciem będzie trzeba zaakceptować regulamin korzystania z sieci. Z szerokopasmowego Internetu mieszkańcy NYC będą mogli korzystać również w domowym zaciszu bez zbędnych formalności.

Miasto oraz spółka CityBridge(Google i Qualcoom) będą na tym zarabiało dzięki reklamom umieszczonym na kioskach. Szacuje się, że władze Nowego Jorku przez 12 lat mogą zarobić ok. 500 milionów dolarów lub 50 % kwoty przychodów z reklam jeżeli będzie to więcej.

W każdym kiosku LinkNYC będzie umieszczony także tablet z Androidem do serfowania po sieci. Użytkownicy urządzeń mobilnych będą mogli również je podładować. Zasięg Wi-Fi to promień 400 stóp, czyli ok. 120 metrów.

Źródło: WallStreetJournal

Dodaj komentarz