Nokia 1 pierwszy telefon w ramach programu Android Go

Nokia 1 pierwszy telefon w ramach programu Android Go

HMD Global oprócz smartfonów Nokia 8 Sirocco i Nokia 7 Plus zaprezentowało także model Nokia 1. Kosztuje on zaledwie 75 euro i jest jednym z pierwszych urządzeń z systemem Android Oreo (Go Edition), którzy przeznaczony jest dla sprzętowo słabszych telefonów. Przez kilka miesięcy, Google wydało wiele odchudzonych aplikacji z dopiskiem Go jak Gmail, czy YouTube. Jednak Nokia 1 jest smartfonem utworzonym w ramach tego projektu.

Celem projektu jest dostarczenie aplikacji i funkcji Google dla słabszych urządzeń i rynków rozwijających się. Został oficjalnie wprowadzony w czerwcu 2017 roku. Dla przykładu YouTube Go pozwala na pobranie filmów i oglądanie ich offline i odtwarza filmy najwyżej w rozdzielczości 480p. Gmail Go także umożliwia czytanie wiadomości bez połączenia z siecią oraz zużywa zdecydowanie mniej pamięci RAM.

Nokia 1 zawiera też klawiaturę Gboard Go, która nie posiada różnych, rozbudowanych funkcji jak GIF-y, naklejek, czy też opcji obsługi jedną ręką i wykorzystuje połowę mniej pamięci. Dostępny jest też Google Assistant w wersji Go.

Telefon posiada 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 854. Wewnątrz pracuje MediaTek MT6737M z czterordzeniowym procesorem o częstotliwości 1,1 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Pojemność wynosi 8 GB, ale można ją rozszerzyć za pomocą karty pamięci. Nokia 1 wyposażona jest w baterię 2150 mAh.

Dodaj komentarz