Niesamowita klawiatura od Google wreszcie trafia na Androida

Niesamowita klawiatura od Google wreszcie trafia na Androida

Wiosną tego roku Google wydało swoją niesamowitą klawiaturę, która łączyła ze sobą wyszukiwarkę Google oraz wyszukiwarkę GIFów i emotikon. Jej największą wadą było to, że do tej pory była dostępna wyłącznie na platformę iOS. Teraz jednak klawiatura Gboard pojawia się również na Androidzie. Wyniki wyszukiwania można udostępniać bezpośrednio z klawiatury dla znajomych, z którymi rozmawiamy.

Gboard zastępuje starą aplikację o nazwie Klawiatura Google. Wprowadza to właśnie wspomnianą integrację wyszukiwarki. Pojawiają się także inne funkcje:

opcjonalny numer wiersza wiele aktywnych języków, bez konieczności ręcznego przełączania się pomiędzy nimi wyszukiwanie emotikon wysuwany pasek narzędzi oraz tryb obsługi jedną ręką.

Wyszukiwanie GIFów jest dostępne jednak wyłącznie dla wybranych aplikacji. Niestety nie działa to z najpopularniejszymi komunikatorami jak WhatsApp czy Facebook Messenger. Być mozę wkrótce opcja zostanie dodana również do tych aplikacji.

Gboard będzie stopniowo pojawiał się dla wszystkich użytkowników, a więc trzeba będzie poczekać na nią nawet kilka dni. Już teraz możesz ją jednak pobrać z APK Mirror.

Dodaj komentarz