Niektóre smartfony Nokia mogą być wkrótce napędzane przed chipset Surge S1 od Xiaomi

Niektóre smartfony Nokia mogą być wkrótce napędzane przed chipset Surge S1 od Xiaomi

Na początku tego roku, w lutym, chiński producent Xiaomi zaprezentował swój, własnej produkcji, pierwszy chipset o nazwie Surge S1. Procesor tego układu składa się z czterech rdzeni 2.2GHz Cortex-A53 dla cięższych obliczeń i czterech rdzeni 1.4GHz Cortex-A53 dla lżejszych zadań. Działa on w połączeniu z kartą graficzną Mali-T680 MP4. Jest to idealne rozwiązanie dla smartfonów średniej klasy i chipset Surge S1 znalazł swoje zastosowanie w Xiaomi Mi 5c.

Wygląda na to, że Xiaomi znalazło pierwszego klienta na swoje chipsety, którym będzie Nokia. Właściwie będzie to fińska firma HMD Global, która jest właścicielem marki. Plotki głoszą, że obie firmy podpisały już umowę o współpracy i przyszłe niskobudżetowe smartfony będą napędzane przez Surge S1. Nie wiadomo jednak, czy będzie to dotyczy jedynie chińskich jednostek. Prawdopodobnie tak będzie, ponieważ S1 nie będzie w stanie obsłużyć łączności LTE w wielu krajach.

Daje to jednak nadzieję, że Xiaomi będzie w stanie wyprodukować jeszcze lepsze i szybsze chipsety, które będą mogły podbijać wszystkie rynki światowe w przyszłości. Byłyby one również niejako alternatywą dla Qualcomm i MediaTek oraz chipsetów własnej produkcji od Samsunga czy Huawei.

Źródło: GizChina

Dodaj komentarz