Najważniejsze premiery gier – listopad 2020

Najważniejsze premiery gier – listopad 2020

Rok 2020 nas nie rozpieszczał, na szczęście koniec roku niósł nadzieję na lepszą przyszłość. Dla graczy, koniec roku to były również premiery, a te w listopadzie były naprawdę mocne.

Trochę rozrywki w trudnych czasach

Twórcy gier robią wszystko, aby umilić nam czas, który obecnie, często z nie własnego wyboru musimy spędzać w naszych domach. Lista listopadowych najważniejszych premier dostarcza nam tytuły, które zapewnią wiele godzin dobrej zabawy i choć trochę pomogą oderwać się od szarej codzienności.

Oto co dostaliśmy w listopadzie:

  • Dirt 5 (06.11.20 PS4, PC, XBOX ONE, domyślne PS5 oraz XSX) – świetna seria gier wyścigowych doczekała się kolejnej odsłony, w której mamy możliwość rozegrania fabularyzowanej kariery, poza tym bez zmian, ale to zdecydowanie na plus, ponieważ dynamiczne wyścigi, licencjonowanymi samochodami w malowniczych lokalizacjach to coś co w serii DIRT kochamy najbardziej.
  • Yakuza 7: Like a Dragon (10.11.20 PS4, PC, XBOX ONE) – jest to ósma odsłona legendarnej serii gier o japońskiej mafii. Premiera gry w Japonii miała miejsce 16.01.20 na PS4. W tej części twórcy postanowili trochę namieszać, zmieniono elementy zręcznościowe na walkę turową, Ichiban Kasuga zostaje nowym bohaterem gry, a nowym miejscem rozgrywki będzie dzielnica Isezaki Ijincho w Jokohamie. 
  • Assassin’s Creed Valhalla (10.11.20 PS4, PC, XBOX ONE, PS5 oraz XSX) – jeśli chcesz stanąć na czele klanu wikingów i ruszyć na podbój XI-wiecznej Anglii jako nieustraszony wojownik lub wojowniczka (gra pozwala na wybór płci), to nowa gra z serii Assassin’s Creed jest właśnie dla Ciebie. Twórcy postawili na duży, otwarty świat, mnóstwo zadań pobocznych, elementy RPG oraz budowanie i rozwój osady.
  • Spider-Man: Miles Morales (12.11.20 PS4, PS5) – nie jest to pełnoprawna gra, a dodatek, który uzupełnia i kontynuuje historię z Spider-Man z 2018 roku. Pojawią się nowe moce oraz umiejętności. Znany z poprzedniej części Manhattan, tym razem w zimowej odsłonie pod opieką Milesa Moralesa stanie się świadkiem zmagań pomiędzy korporacją energetyczną, a zaawansowaną technologicznie grupą przestępczą. Domyślnie gra miała się ukazać tylko na PS5, jednak ukaże się również na PS4.
  • Call of Duty: Black Ops – Cold War (13.11.20 PS4, PC, XBOX ONE, domyślne PS5 oraz XSX) – kontynuacja pierwszej części cyklu Black Ops osadzona w czasach Zimnej Wojny. Naszym zadaniem w trybie fabularnym będzie powstrzymanie antagonisty zwanego Perseuszem. W pewnym stopniu, w grze wykorzystano prawdziwe wydarzenia historyczne oraz postacie. Oprócz trybu fabularnego, dostaniemy tryb multiplayer oraz tryb zombie.

Konsola vs PC

Odwieczna wojna, pomiędzy posiadaczami konsol i pecetowcami, wybucha na nowo przy każdej większej premierze gier. Producenci prześcigają się promowaniu swoich produkcji, które na szczęście w większości wypuszczane są w wersji na większość platform, co powinno nieco załagodzić dyskusje i zadowolić wszystkich graczy.

Oczywiście spory o jakość, grafikę, grywalność etc. były są i będą. Najważniejsze, żeby gry dawały przyjemność oraz radość bez względu na sprzęt z jakiego korzystamy.

Dodaj komentarz