Marka Motorola zniknie na dobre. Lenovo wprowadza zmiany

Marka Motorola zniknie na dobre. Lenovo wprowadza zmiany

Wszystkie telefony Moto już wkrótce nie będą nosiły nazwy marki jak dotychczas, czyli Motorola. Od teraz wszystkie modele z tej serii jak i również innych będą nazywane Lenovo. Pozostanie wyłącznie nazwa MOTO oraz charakterystyczne logo z literki M.

Lenovo odkupiło od Google dział mobilny od Google już w 2014 roku, a o planowanych zmiana poinformował dziś dyrektor operacyjny Rick Osterloh dla portalu CNET. Zaznaczył też, że wszystkie zmiany będą wprowadzane etapami. Nazwy telefonów spod ich szyldu mogą wyglądać następująco: “Lenovo Moto G” lub “Lenovo Moto 360”.

Jest to nieco smutny aspekt z punktu historycznego, ponieważ Motorola wynalazła telefon komórkowy ponad 40 lat temu. Ostatnie lata może nie były owocne dla tej marki, ale wciąż funkcjonowała w świecie mobilnym. Od przejęcia Motoroli w 2012 roku przez Google i rozpoczęciu produkcji serii Moto X w 2013 marka niestety pikowała wśród konkurencji. Smartfony z serii Moto nie były atrakcyjne cenowo dla przeciętnego konsumenta w porównaniu do jakości wykonania.

Źródło:

Dodaj komentarz