LG prezentuje maleńki i dokładny czujnik biometryczny

LG prezentuje maleńki i dokładny czujnik biometryczny

LG Innotek to dział firmy odpowiedzialny za badania nad nową technologią. To właśnie oni są odpowiedzialni za powstanie tego niewielkiego czujnika biometrycznego. Z informacji wynika, że jest on już gotowy, aby znaleźć się w smartfonach i tzw. ‘wearable’, czyli inteligentnej odzieży. Nie wiadomo czy trafi do flagowego G5.

Miniaturowy czujnik ma zaledwie 1 mm grubości, ale mimo takich wymiarów moduł zawiera fotodiody (PD), 5 diod LED oraz układ scalony (IC). Pozwala to na pomiar tętna, poziom stresu, a nawet poziom saturacji krwi tlenem. Do tego zużywa mniej energii niż konkurencyjne sensory i przede wszystkim pozwala na produkcję cieńszych smartfonów czy smartwatch’y.

LG Innotek szczyci się również zastosowaniem technologi PCB, co pozwoli na taką miniaturyzację. Pozłacanie wnętrza sprawia, że zmniejszono zużycie energii o 30%. Ogólna sprawność energetyczna została zwiększona o 20 procent w stosunku do istniejących rozwiązań. Poprawiono również dokładność pomiarów, odchylenie może wynosić mniej więcej 5 BPM(uderzeń na minutę) w ruchu oraz 5 BPM w spoczynku.

Źródło: LG

Dodaj komentarz