LG nie rezygnuje z modułowych smartfonów. Kolejnym może być G6

LG nie rezygnuje z modułowych smartfonów. Kolejnym może być G6

Wszyscy mówią teraz o nowych iPhone’ach i jest to temat, który będzie wałkowany jeszcze przez kilka najbliższych dni. Dzień przed premierą iPhone 7, swój nowy flagowy smartfon zaprezentowało LG. Mowa o modelu V20, o którym możecie przeczytać w tym miejscu. Mogłoby się wydać, że jest on podobny do modułowego LG G5, ale jedynym niezależnym elementem jest tylna pokrywa. Mogłoby się wydawać, że koreański producent zrezygnował z tego konceptu i niskie wyniki sprzedaż mogły na to wpłynąć.

Jednak rzecznik LG Ken Hong chce rozproszyć wszelkie pogłoski dotyczące rezygnacji, zanim staną się one obiektem domysłów i plotek. Mówi on, że V20 znajdował się w końcowej fazie projektowania, gdy wspomniany G5 wkraczał na rynek. Więc wyniki sprzedaży nie miały wielkiego wpływu na ostateczny wygląd V20. Wydaje się, że firma nie wyobraża sobie, aby większe urządzenie jak fablet mogłoby być modułowe.

Dodatkowo Hong twierdzi, że LG nie rezygnuje z modułowej budowy i w przyszłym roku możemy spodziewać się podobnego rozwiązania w G6. Może to oznaczać, że pojawią się nowe moduły, a te znane z G5 nadal będą poasowały do przyszłego flagowca.

Źródło: CNet

Dodaj komentarz