Krzyż na Facebooku jako odpowiedź na tęczową flagę?

Krzyż na Facebooku jako odpowiedź na tęczową flagę?

Zapewne jeszcze każdy z Was ma w pamięci tęczową flagę, która była nową reakcją na Facebooku. Wywołała ona trochę kontrowersji, ponieważ był to wyraz solidarności ze społecznością LGBT, która obchodziła swój miesiąc w czerwcu. Była to reakcja, która pojawiał się niemal pod każdym postem w ubiegłym miesiącu i oznaczona była podpisem “Dumny”.

Oczywiście niektórzy niektórzy używali jej w formie żartu, ale była też spora grupa osób, które stanowczo sprzeciwiały się wprowadzeniu tęczowej reakcji na portalu społecznościowym. Jest to oczywiście dziwne, ponieważ jakby nie patrzeć jest to prywatny portal i jego właściciel może robić wszystko, a osoby, które czują się urażone, nie muszą z tego korzystać.

Teraz pojawia się linia oporu, a raczej prośba do Facebooka o dodanie symbolu religijnego. W tym celu pastor Joshua Feuerstein z Arizony postanowił udostępnić grafikę, z prośbą o dodanie nowej reakcji, którą miałby być krzyż. Widnieje na niej napis “Dodaliście to (wskazanie na tęczę), więc czekamy na dodanie tego (krzyża). Na jego post zareagowało już ponad 28 tysięcy osób (są również tęcze).

Jeden z przedstawicieli serwisu, dla „The Hufftington Post” udzielił odpowiedzi odnoszącej się do tego postulatu. Oczywiście Facebook nie pracuje nad dodaniem symbolu krzyża do reakcji. Jest też bardzo logiczne i zrozumiałe dlaczego nigdy nie będziemy mogli go zobaczyć. Facebook musiałby dodać też symbole innych wyznań, co byłoby niemożliwe do wykonania, ponieważ ich liczba byłaby ogromna. Wystarczy tylko spojrzeć na zestaw emotikon, w których również nie znajdziemy symboli religijnych.

Dodaj komentarz