Jak sprawdzić czy karta microSD jest oryginalna

Jak sprawdzić czy karta microSD jest oryginalna

Obok baterii najczęstszym problemem na który skarżą się użytkownicy urządzeń mobilny jest na pewno brak pamięci. Pamiętam jeszcze czasy gdy w telefonie 128 MB to była ogromna pojemność, bo można było nagrać sobie kilka utworów, tapet i filmików. Teraz 8 GB to pojemność, która ledwie wystarcza na cokolwiek. Stoją za tym wysokiej rozdzielczości filmy i obrazy, mnóstwo muzyki oraz aplikacje i gry. Pomocne są sloty na karty pamięci, które pozwalają rozszerzyć pamięć smartfonu wielokrotnie. Na szczęście jeszcze istnieją takie urządzenia, które pozwalają na zastosowanie kart microSD o dużej pojemności.

Jak jednak wybrać odpowiednią kartę i taką, która jest w stu procentach oryginalna i nie uszkodzi naszych danych albo nie sprawi, że nasz smartfon będzie zachowywał się dziwnie. Oto kilka wskazówek, które pomogą odróżnić oryginalną kartę microSD oraz podróbki.

Jedną z oznak, że karta pamięci nie jest oryginalna może być mniejsza pojemność niż ta widoczna bezpośrednio na niej. Zamiast 64 GB, które powinno być jest 8 GB. Istnieją pewne oprogramowania, które pokazują właściwą większą pamięć, a w rzeczywistości jest ona mniejsza. Może to spowodować nadpisywania plików, gdzie te stare zostają usunięte lub wgrywając pliki nie zostają one po prostu zapisane na brak miejsca.

Inną z objaw może być dłuższe odczytywanie lub zapisywanie danych. Sprawia to, że telefon działa ociężale,a przy wspomnianych czynnościach może się zacinać lub całkowicie wyłączać uruchomione procesy.

Kolejną podejrzaną sprawą może być różnica w wyglądzie opakowania. Główną różnicą jest gorsza jakość wydruku, inne logo producenta, nierówna czcionka lub inne niedbale wykonane elementy opakowania.

Zastanawiającym czynnikiem oczywiście jest też cena. Niższa może oznaczać, że produkt jest nieoryginalny zwłaszcza gdy zakupu chcemy dokonać od nierenomowanych sprzedawców.

Przeczytaj także: Oto 5 skrótów w Androidzie o których mogłeś nie wiedzieć

Kartę pamięci możemy sprawdzić za pomocą aplikacji SD Insight, którą znajdziemy w Google Play. Wyświetli ona nam dane tj. producent, numer seryjny, model, pojemność oraz datę produkcji. Z fałszywych kart aplikacja nie będzie w stanie pobrać takich danych.

Źródło: Phone Arena

Dodaj komentarz