Jak Samsung sprawił Galaxy S7 wodoszczelnym

Jak Samsung sprawił Galaxy S7 wodoszczelnym

Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge są tylko minimalnie grubsze od poprzedniej generacji, a mimo to Samsung zdołał je uczynić wodoodpornymi. Co więcej firmie udało się tego dokonać bez dodatkowych zaślepek na gniazdo słuchawkowe oraz port USB.

YouTuber JerryRigEverything przybliża nam jak Samsungowi udało się ochronić od wody wnętrze smartfonów z serii Galaxy S7. Dostrzec możemy, że Koreańczycy używają gumowych uszczelek do ochroni newralgicznych elementów jak głośniki, gniazdo słuchawkowe, taca karty SIM czy przycisk Power. Samsung używa również sporo kleju i taśmy od utrzymania najważniejszych podzespołów jak najdalej od wilgoci.

Dodatkowo do ochrony głośników zastosowano ekran z drobnymi oczkami, który wykorzystuje napięcie powierzchniowe, aby przepuszczać powietrze, ale wody już nie. Wszystko to działa wyłącznie do 1,5 m głębokości oraz do 30 minut.

Wewnątrz znajdują się również naklejki wykrywające wilgoć, które pozwalają Samsungowi ewentualne odrzucenie gwarancji. W innych smartfonach i urządzeniach również takie coś ma zastosowanie.

Dodaj komentarz