Czy warto kupić Samsunga S8 w 2021 roku?

Czy warto kupić Samsunga S8 w 2021 roku?

Czy kupno kilkuletniego telefonu komórkowego z najwyższej półki jest dobrym rozwiązaniem? Czy można znaleźć lepszy telefon komórkowy w cenie do 1000 złotych?

Samsung Galaxy S8 zadebiutował w marcu 2017 roku. Jakie są jego cechy?

Topowy model Samsunga z 2017 roku miał swoją premierę już cztery i pół roku temu. Czy jego parametry i funkcje pozwalają mu dziś konkurować na rynku smartfonów?

Samsung Galaxy S8 posiada zakrzywiony na krawędziach, 5,8-calowy wyświetlacz. Został skonstruowany w technologii AMOLED, a jego rozdzielczość to 1440×2960. Nawet dzisiaj takie parametry mogą wydawać się imponujące w tym przedziale cenowym, a nawet wśród telefonów ze średniej półki – kosztujących 2-3 tysiące złotych – komórek nieczęsto spotkamy “AMOLED’a”. Ekran wyświetla doskonały obraz o bardzo wysokim kontraście. Efektowne kolory są nieco podkręcone, można to jednak skorygować w ustawieniach. Istnieje większa odmiana tego modelu – Samsung S8 Plus – parametry telefonu się nie zmieniają, posiada jednak większy, 6,2-calowy ekran.

Po aktualizacji Samsung S8 pracuje pod kontrolą Androida w wersji 10 z nakładką Samsung One. Z pewnością nie można powiedzieć, że ta wersja systemu jest przestarzała lub mało bezpieczna. Płynną pracę i możliwość uruchomienia zaawansowanych aplikacji zapewnia 4 GB pamięci RAM i wydajny procesor.

Multimedia wciąż na bardzo dobrym poziomie

Dla niektórych użytkowników telefonu komórkowego multimedia są najważniejszą cechą telefonu. Samsung S8 zapewnia dość dobrą jakość dźwięku, chociaż słuchając muzyki bezpośrednio z telefonu wykorzystywany jest tylko jeden głośniczek. Jest głośny, ale dla wielu głośniki stereo są dziś koniecznym standardem.

Używając słuchawek lub zewnętrznego głośnika nie ma się czego przyczepić. Telefon posiada bardzo dobry procesor muzyczny, ma szybki player muzyki i wspiera wszystkie aplikacje streamingowe (Spotify, Tidal, itp). Telefon posiada technologię Dolby Atmos, która może poprawić dźwięk. Tak jak w przypadku aktualnych smartfonów ze stajni koreańskiego giganta, Galaxy S8 posiada możliwość dostosowania dźwięku w słuchawkach do słuchu konkretnego odbiorcy. Służy temu zaawansowany, aczkolwiek prosty w obsłudze algorytm. Telefon posiada wiele możliwości przesyłania dźwięku – Bluetooth, Wi-Fi oraz – coraz rzadziej spotykany – jack 3,5mm.

Cechą wyróżniającą Samsunga Galaxy S8 w momencie jego premiery był doskonały aparat. W tamtym czasie był bezsprzecznie najlepszy na rynku. Ma jasną optykę (f=1,7), optyczną stabilizację obrazu, możliwość manualnego sterowania wieloma parametrami (tryb zaawansowany). Kamera kręci płynne filmy, nawet w zwolnionym tempie i umożliwia wykonywanie dobrych zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Telefon z pewnością odbiega nieco od najnowszych konstrukcji, jednak w porównaniu z obecną konkurencją w tym zakresie cenowym – bije wszystkich na łopatki.

Minusem może być tylko jeden obiektyw tylnej kamery. Nowoczesne smartfony posiadają obiektywy szerokokątne, zbliżenie optyczne lub do zdjęć makro. Warto się jednak zastanowić, czy kilka niskiej jakości obiektywów jest lepszym rozwiązaniem, niż jeden, ale porządny.

Cena nowego Samsunga S8 oscyluje obecnie w okolicy tysiąca złotych. W tej cenie telefon wydaje się być bardzo dobrym wyborem.

Dodaj komentarz