Najczęstsze awarie samochodu na trasie

Najczęstsze awarie samochodu na trasie

Awarie samochodu najczęściej zaskakują nas w najmniej oczekiwanym momencie. Mogą się one nawet zdarzyć na trasie w drodze na wakacje. Z niektórymi możemy poradzić sobie samodzielnie, dlatego zawsze warto wozić ze sobą zestaw naprawczy. Niestety nie zawsze będziemy mieli tyle szczęścia, a samochód może ulec takiej awarii, z którą sami sobie nie poradzimy. Czasem może być potrzebne holowanie Świecko jednak nie w każdym przypadku. Jakie są najczęstsze awarie samochodu na trasie i jak sobie z nimi radzić? Podpowiadamy.

Awaria hamulców

To jeden z tych rodzajów awarii, który stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo na drodze zarówno dla nas, jak i innych kierowców. Co jakiś czas powinieneś sprawdzać stan układu hamulcowego, a jeśli planujesz dłuższą trasę, to powinieneś to zrobić zawsze przed wyjazdem. Do awarii hamulców może jednak dojść niespodziewanie a przyczyny mogą być różne. Najczęściej powodem złego działania układu hamulcowego są uszkodzone lub zużyte przewody hamulcowe, wyciek płynu hamulcowego oraz zużyte klocki. Zdarza się też tak, że płyn hamulcowy może się zagotować podczas zbyt długiego hamowania. Taką awarię ciężko jest naprawić samodzielnie i nie należy ryzykować. Auto pomoc drogowa Świecko powinna Ci pomóc i przyjechać na miejsce, w którym się znajdujesz, aby naprawić układ hamulcowy lub odwieźć Cię do mechanika.

Przebita opona

To najpopularniejsza awaria, która może spotkać nas w podróży. Należy się do niej przygotować poprzez sprawdzanie stanu koła zapasowego i poziomu ciśnienia w nim. Warto też wozić ze sobą podnośnik i klucze, bo nawet jeśli mamy koło zapasowe to nie założymy go bez odpowiednich narzędzi. Taką awarię możemy naprawić samodzielnie na poboczu i ruszyć dalej w trasę. Co jednak w momencie, gdy nie byliśmy na to przygotowani i nie posiadamy koła zapasowego lub niezbędnych narzędzi? Całodobowa pomoc drogowa Świecko przyjedzie na miejsce awarii o każdej porze i nawet jeśli awaria przytrafiła nam się wcześnie rano lub wieczorem to możemy skorzystać z ich pomocy.

Awaria silnika

Przyczyn tej awarii może być wiele i zazwyczaj nie oznacza ona nic dobrego. Najczęstszą przyczyną nieprawidłowego działania silnika jest zatarcie lub zerwanie paska rozrządu, lub awaria turbiny. Aby do tego nie doprowadzić, musisz pamiętać o wymianie oleju i o tym, aby cały czas był na właściwym poziomie. Takiej awarii z pewnością nie naprawimy samodzielnie i może być potrzebne holowanie Świecko https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/. Zostaniemy przewiezieni do najbliższego mechanika, który powinien uporać się z awarią.

Dodaj komentarz