Dlaczego warto kupić subskrypcję Xbox Game Pass

Dlaczego warto kupić subskrypcję Xbox Game Pass

Usługa Xbox Game Pass jest już z nami od 2017 roku. Od tego czasu przekształciła się z małej i niekiedy wyśmiewanej subskrypcji do rangi największej i najlepiej aktualizowanej bibliotek z grami na rynku. Produkt Microsoftu stał się głównym dostawcą gier dla wszystkich posiadaczy nowego Xboxa, a do tego powoli zaczyna również podbijać rynek komputerów stacjonarnych.

Xbox Game Pass Ultimate – co zyskuję?

Biblioteka Game Pass występuje w trzech pakietach – wersja na PC, na konsole oraz pakiet Ultimate. Zdecydowanie najbardziej opłaca się zakupić Xbox Game Pass Ultimate, który da nam dostęp do gier z konsoli, w chmurze jak i również tych na PC. W tym otrzymujemy również Xbox Live Gold, który jest wymaganą subskrypcją do rozgrywki sieciowej na konsoli. A co w ramach samej biblioteki? Oczywiście setki gier z najróżniejszych gatunków, od przygodówek, przez strzelanki, aż po horrory. Oczywiście to nie ilość stanowi o sile tej usługi, ale jakość znajdujących się w niej produkcji – w tym aspekcie Xbox Game Pass nie zawodzi. Od kilku lat obserwujemy, jak Microsoft zakupuje coraz to większe studia deweloperskie. Niedawno głośno było o przejęciu molocha, jakim jest Activision. Wszystkie najgorętsze tytuły spod skrzydła tej firmy prędzej czy później trafią do biblioteki Game Pass.

Xbox Game Pass – co otrzymam w przyszłości?

Otóż jest na co czekać! Swoje owoce niedługo zbiorą wszystkie dotychczasowe zakupy Microsoftu. Z tegorocznych premier Game Pass’a najwięcej mówi się w tym momencie o Starfield. Jest to produkcja studia Bethesda Softworks, ojców The Elder Scrolls i twórców Fallouta 3 oraz Fallouta 4. Gra pozwoli nam wcielić się w kosmicznego podróżnika przemierzającego wszechświat. Jest to gatunek RPG, w którym twórcy odnajdują się najlepiej. Kolejnym tegoroczną wielką premierą zbliżającą się wielkimi krokami jest nowa odsłona S.T.A.L.K.E.R’a. Mroczna produkcja studia GSC, która zyskała w naszym kraju tytuł wręcz kultowej. Gra zabiera nas w świat Czarnobylskiej strefy wykluczenia, tak zwanej zony. Wcielamy się tu w tytułowego Stalkera, łowcy artefaktów, który walczy o przetrwanie w niebezpiecznym świecie. Oczywiście nie zapominajmy o niedawnym przejęciu Activision. Od momentu wejścia umowy w życie, większość gier wydawcy trafi do biblioteki Game Pass. Dla większości z nas najważniejszym tytułem będzie z pewnością Call of Duty, seria tak kultowa, że co roku bije rekordy sprzedaży na wszystkich platformach.

Xbox Game Pass – czy to się właściwie opłaca?

Cena usługi nie jest wysoka, za konkretny pakiet zapłacimy:

  • Xbox Game Pass (PC) – 39,99 zł / msc
  • Xbox Game Pass (Konsola) – 40 zł / msc
  • Xbox Game Pass Ultimate – 54,99 zł / msc

Jak widać, Game Pass’a otrzymamy w cenie praktycznie każdej innej subskrypcji, czy to z grami, czy z filmami. Co ciekawe, wcale nie trzeba płacić żadnej z tych kwot, aby móc cieszyć się tym abonamentem – wykorzystując sposoby na Xbox Game Pass VPN można oszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

A co wy sądzicie o Game Passie? Uważacie tę subskrypcję za udaną, czy niekoniecznie? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz