Jak zrobić prostą aplikację na Androida zupełnie za darmo

Jak zrobić prostą aplikację na Androida zupełnie za darmo

Każdy zainteresowany tworzeniem aplikacji zapewne wie, że nie jest to łatwe zadanie. W świecie gdzie praktycznie większość osób naszego globu posiada smartfon lub tablet nieuniknione jest też używanie aplikacji na nich. Aplikacje muszą być zoptymalizowane pod kątem wielu urządzeń i działać poprawnie, aby zadowolić wymagających klientów.

W tym poradniku przedstawię wam prosty sposób na stworzenie niezbyt wymagającej umiejętności programistycznych aplikacji. Jest to darmowy sposób, a więc nie oczekujmy też jakiś cudów, ale na sam początek zabawy z ‘deweloperką’ zupełnie wystarcz do zabawy. Sam również krok po kroku stworzę aplikację opartą na stronie tapps.pl, którą będziecie mogli pobrać z Google Play i zobaczyć jak wygląda efekt końcowy. A więc zaczynajmy!

Na początku przechodzimy do strony AppGeyser. Musimy stworzyć tu swój profil lub zalogować się za pomocą konta Facebook. Po wykonaniu wszystkich czynności związanych z rejestracją naszym oczom ukaże się panel użytkownika. Musimy kliknąć w górnym prawym rogu ‘Create app’. Do wyboru mamy kilka różnych szablonów. Można też za pomocą tego kreatora stworzyć proste gierki. My jednak w tym poradniku skupimy się na aplikacji, która będzie bazować na stronie internetowej, ale zapraszam do eksperymentowania z innymi szablonami.
Po wybraniu tej opcji musimy wpisać adres swojej strony. W tym punkcie możemy zobaczyć już podgląd jak będzie wyglądała aplikacja. Nie działa to jednak na każdej stronie, tak jak w moim przypadku. W tym kroku musimy podać także nazwę, krótki opis aplikacji oraz wybrać ikonę, która będzie sygnowała nasz twór.
Po tych czynnościach nasza aplikacja jest już prawie gotowa. Możemy ją pobrać na swoje urządzenie z Androidem i zainstalować bezpośrednio z pliku APK lub umieścić w Google Play. Do umieszczenie jej w sklepie z aplikacjami wymagane jest jednak konto deweloperskie. Jak je założyć możecie przeczytać w oddzielnym poradniku: Jak założyć konto deweloperskie w Google Play.

Dodaj komentarz