Przenośny aparat EKG – specyfikacja techniczna

Przenośny aparat EKG – specyfikacja techniczna

Jeśli zmagasz się z chorobami mięśnia sercowego, na przykład arytmią serca, z pewnością otrzymałeś kiedyś skierowanie na badanie EKG. Elektrokardiografia jest nieinwazyjnym, bezbolesnym zabiegiem, który pozwala wykryć zaburzenia pracy serca. Jego wynik nie zawsze jest jednak jednoznaczny. Na szczęście, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, przenośny aparat EKG Kardia Mobile 6L możesz mieć zawsze przy sobie https://arytmiaserca.pl/produkt/kardia-mobile-6l/. Pozwoli on na powtórzenie badania, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Na czym polega badanie EKG?

Elektrokardiografia wykonywana w szpitalu lub przychodni polega na przyczepieniu elektrod do klatki piersiowej pacjenta oraz umieszczeniu ich na jego kończynach. Dzięki nim aparat EKG pobiera sygnały z ciała i przetwarza je na tzw. zapis EKG. Na jego podstawie lekarz jest w stanie stwierdzić, czy działanie naszego serca jest prawidłowe, czy też jego rytm odbiega od normy.

Badanie EKG trwa krótko, co zachęca do jego wykonania wielu pacjentów. Niestety, wbrew pozorom, czynnik ten działa na naszą niekorzyść. Nieprawidłowości w pracy naszego serca często mają bowiem niejednostajny charakter. Zaburzenia jego rytmu ujawniają się w różnych momentach – mogą zostać wywołane przez silne emocje lub stres. Wówczas nawet kilkukrotna wizyta w przychodni i wykonywanie elektrokardiografii w gabinecie mogą nie umożliwić specjaliście postawienia ostatecznej diagnozy.

Co umożliwia pacjentowi przenośny aparat EKG?

Doskonałym rozwiązaniem jest wówczas przenośny aparat EKG. Pozwala on pacjentowi na wykonywanie wielokrotnych pomiarów. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy poczujemy, że nasze serce nie funkcjonuje prawidłowo (jeśli pojawi się ból w klatce piersiowej, kołatanie serca lub zasłabnięcie).

Dlaczego warto wybrać przenośny aparat EKG Kardia Mobile 6L?

Aby zapis EKG był wykonany jak najdokładniej i umożliwił późniejszą diagnozę, warto wybrać sprzęt odznaczający się wysoką jakością i dobrą specyfikacją techniczną. Przenośny aparat EKG Kardia Mobile 6L umożliwia wykonanie 30-sekundowego zapisu EKG z aż sześciu odprowadzeń: I; II; III; aVL; aVR; aVF. Jest to znacząca różnica względem urządzeń jednokanałowych. Czas trwania badania można wydłużyć z 30 sekund do 5 minut, a dołączone do zestawu baterie gwarantują około 200 godzin pracy przenośnego aparatu EKG. Urządzenie, dzięki niewielkim rozmiarom, możemy zawsze nosić przy sobie. Dodatkowym atutem jest wyposażenie go w technologię Bluetooth i możliwość połączenia z aplikacją mobilną, zainstalowaną w telefonie.

Dodaj komentarz