Patent sugerujący wsparcie Apple Pencil dla iPhone 8

Patent sugerujący wsparcie Apple Pencil dla iPhone 8

Być może pamiętacie, że jeszcze kilka miesięcy temu pojawiały się plotki o trzech modelach iPhone 7. Ostatecznie zobaczyliśmy we wrześniu dwa warianty – 7 oraz 7 Plus. Teraz kolejne plotki pojawiają się na temat przyszłorocznej generacji i trzech różnych model, w których ma się znaleźć wersja Premium na 10-lecie istnienia linii iPhone. Mówi się o wyświetlaczu OLED od krawędzi do krawędzi, który ma być oczywiście zakrzywiony. Plotki sugerują, że znajdziemy pod nim czytnik linii papilarnych oraz będzie on wspierał Apple Pencil.

Najnowszy raport mówi o wsparciu Apple Pencil co najmniej dla jednego z iPhone’ów, które zobaczymy w 2017 roku. Zgłoszenie patentowe złożone w USPTO, które niedawno ujrzało światło dzienne, jest nazywane “Devices and Methods for Manipulating User Interfaces with a Stylus”. Jest to dokończenie wcześniejszych zgłoszeń Apple z czerwca i września ubiegłego roku.

Patent przedstawia menu, które aktywowałoby się po zbliżeniu Apple Pencil do ekranu. “Rysik” byłby w stanie również otworzyć niektóre aplikacje z poziomu blokady ekranu. Dzięki Apple Pencil użytkownicy będą mogli rysować, pisać tekst, edytować zdjęcia oraz wiele innych rzeczy.

Do tej pory był i jest Apple Pencil jest dostępny dla obu modeli iPada Pro. Jeśli zostanie również dodane wsparcie dla iPhone’ów, będzie to odpowiedź Apple na S Pen, który będzie obecny przy fablecie od Samsunga, który może nazywać się Galaxy Note 8.

Źródło: PhoneArena, PatentlyApple

Dodaj komentarz