Jak zbudować własnego iPhone 6s z części dostępnych na ulicy

Jak zbudować własnego iPhone 6s z części dostępnych na ulicy

Jak pokazuje wiele relacji z Chin, można tam kupić dosłownie wszystko. Tę tezę potwierdza również youtuber Scotty Allen. Postanowił więc podjąć wyzwanie, aby zbudować własnego iPhone’a 6 w całości z części zamiennych, które można kupić u ulicznych sprzedawców. Od razu mogę napisać, że całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem i udało mu się zbudować iPhone 6S za 300 dolarów.

Cały materiał trwa aż 24 minuty, ale warto go obejrzeć i zobaczyć jak w Państwie Środka kwitnie (raczej już rozkwitł) nieautoryzowany handel częściami zamiennymi. Można tam znaleźć dosłownie wszystko, od śrub, poprzez obudowy, aż po baterie i pamięci masowe. Prawdopodobnie części pochodzą od oficjalnych dostawców firmy Apple i są oryginalne, ale ich niezależna sprzedaż jest po prostu nielegalna.

Oczywiście największy problem stanowiło znalezienie płyty głównej, która zawiera mnóstwo chipów, odpowiedzialnych za poszczególne funkcje. Scotty ostatecznie rezygnuje ze znalezienia poszczególnych układów i postanawia kupić używaną płytę, która jest objęta gwarancją. Oczywiście miałby on również problem z właściwym przylutowaniem wszystkich niezbędnych elementów.

Ostateczny koszt to nie 300 dolarów jak wcześniej pisałem, a ponad 1000$. Wliczone w to zostały wszystkie uszkodzone części oraz niezbędne, użyte narzędzia.

Dodaj komentarz